Baba Cihantimur’un açıklamalarına tepki: Neredeyse ‘tanımıyorum’ diyecek

Damla Güler, Ferit Zengin – Cihantimur ifadesinde, kazanın yaşandığı gece Tok’un haber vermesi üzerine kazayı öğrenip Tok ve oğlunun yaşadığı eve gittiğini söyledi.

Hastaneye götürmek üzere Timur Cihantumur aracına aldığını anlatan Cihantimur elektrikli aracının yolda şarjının bittiğini, bu yüzden oğlunun arkadan gelen Tok’un aracına geçtiğini iddia etti.

Tutuklanan Ayşe Ceren Saltoğlu’nun, aracın arkasında Timur Cihantumur’un valizinin olduğunu söylediğini, kendisinin valizden habersiz olduğunu savunan Cihantimur, “Ayşe gelip bagajı açtı ve valizi aldı. Kesinlikle havaalanına gitmek gibi bir bilgim ve niyetim yoktu” dedi. Yazılı bir açıklama da yapan Bülent Cihantimur,  Timur Cihantumur’un Eylem’in Tok’un aracına geçmesinin ardından klinikte buluşmak üzere sözleştiklerini öne sürerek, şunları kaydetti: “Kliniğe gittiğimizde kimse yoktu. Eylem’in oğlumu yurtdışına götürme planından bu sırada haberim oldu. Eylem’i defalarca kez aramama rağmen telefonlarını açmadı ve en son telefonunu kapattı.”

“OĞLUMLA İLGİLENMEK İÇİN HAYATIMA KİMSEYİ ALMADIM”

Bülent Cihantimur savcıya verdiği ifadede aylık gelirinin 1 milyon lira olduğunu söyledi. İfadesinde Eylem Tok ile 2011 yılında boşandığını anlatan Cihantimur, “Benim babam ve oğlumla çok yakın ilişkim vardır. Ben oğlumla ilgilenmek için hayatıma kimseyi almadım. Hatta hafta sonları bile kolay kolay ameliyat kabul etmem. Velayeti annesinde olmasına rağmen okul ücretini ben öderim. Hatta kendisine bir araç ve şoför tahsis ettim. Annesi ile birlikte ikamet ettikleri ev de benim üzerime kayıtlıdır. Ben günlük olarak Timur ve şoförü ile diyalog kurarım. Her sabah onlarla konuşurum” dedi.

Soruşturma kapsamında tutuklanan Ayşe Ceren Saltoğlu’nun çalışanı olduğunu söyleyen Cihantimur, “Eylem’le arlarında herhangi bir patronluk ilişkisi yoktur. Sadece sanat faaliyetleri nedeniyle diyalog kurmuşlardır. Ayrıca kendi tahsis ettikleri ilişkileri benim dışımdadır. Dışarıda görüşüyorlarmış. Ben bundan haberdar değilim. Olay günü Ceren’i Eylem’in evinde gördüğümde şaşırdım. Ben Eylem kendisine Eylem senin patronundur gibi laflar söylemedim” dedi.

“TİMUR ŞOK HALDEYDİ EYLEM İSE PANİK HALDEYDİ”

Olay günü uzun bir ameliyattan çıktığını ve yorgunluktan uyuyakaldığını anlatan Cihantimur, “Saat 00.30 sıralarında Eylem beni aradı. Hemen gel Timur kaza yapmış dedi. Ben normalde araç kullanmam o yüzden taksi çağırdım. Eve gittiğimde Timur’u şok halinde gördüm. Donmuş bir haldeydi. Eylem ise panik haldeydi. Birileri ile konuşuyordu. Ben Eylem’e, ‘Çocuğu bana ver hastaneye götüreyim. Belki kafasını bir yere vurmuştur ona göre bakalım’ dedim kabul etti. Timur’un sürekli kullandığı sırt çantası vardır. Onu aldı. Evin önünde elektrikli aracım vardı. Ona bindik. Ayşe Ceren’in ifadesinde belirttiği gibi bavul görmedim. Bavulun nasıl konduğunu bilmiyorum. Eve ait kamera görüntüleri varsa bunların incelenmesinde rızam vardır” dedi.

“YARIM SAAT OLAY YERİNDE KALDIM DEDİ”

Timur’un kendi arabasına Eylem Tok’un da Ayşe Ceren’in arabasına bindiğini anlatan Bülent Cihantimur, “Kliniğe gitmek üzere anlaşıp yola çıktık. Ben de yolda Timur’a anlattırmaya çalıştım. Yaralı var mı? Ambulans arandı mı? dedim. Kendisi bana ‘bir iki kişinin kafasında kan vardı. Ancak bir kişi yerde yatıyordu. Kazadan sonra da bir sürü insan olay yerine geldi. Ben yarım saat olay yerinde kaldım’ dedi. Başka bir şey anlatmadan aracın şarjının biteceğini anladım” dedi.

“1-2 KERE VAZGEÇTİLER

Eylem Tok’un oğlunu olay yerinden aldığını sonradan öğrendiğini söyleyen Cihantimur, “Şarjımın biteceğini anlayınca arkadaki arabadan birini aradım. 1-2 kere durur gibi yapıp durmaktan vazgeçtiler. En sonunda durdular. Timur’a da korkma dedim ve diğer araca yolladım. Sonra Ayşe gelip benim aracımın arkasında Timur’un valizi olduğunu söyledi. Hatta ben bagajı açmayı beceremediğim için Ayşe gelip bagajı açtı ve valizi aldı. Benim tanıdığım çalışanım Ayşe Ceren havalimanına gideceklerini bilseydi beni bu konuda uyarırdı. Kısa bir süre de olsa Eylem olmadan Ayşe ile yan yana geldik. Bana hocam çocuğu kaçıracak derdi. Hiç öyle bir şey demedi” dedi.

“HOCAM ONLAR YURTDIŞINA GİTTİ”

Kendisinin havalimanına gitmek gibi bir bilgisinin olmadığını söyleyen Cihantimur, “Ben sonrasında şoför Adem ile kliniğe döndüm. Benim iş yerim evim ile birleşiktir. Adem kliniğe bakmaya gitti ben de eve geçtim. İkimiz de Eylemleri bulamadık. Bulamayınca Eylem ve Ayşe’yi aradım. Eylem telefonu açmadı. Ayşe’ye ulaştığımda ise, ‘hocam onlar yurtdışına gitti’ dedi.

NEREDEYSE ‘TANIMIYORUM’ DİYECEK

Aci ailesinin avukatlarından Burak Erden, Cihantimur’un açıklamalarına tepki göstererek, “Biraz daha ileri gitse ben Eylem Hanımı da tanımıyorum diyecek. Samimiyetsiz buluyoruz bu açıklamayı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x